توضیحات کامل :

پاورپوینت بررسی حق طلاق در 22 اسلاید بسیار زیبا و قابل ویرایش آماده ارائه با اسلایدشو با فرمت pptx و رعایت تمامی استانداردهای زبان فارسی

 

 

فهرست مطالب

مقدمه

حق طلاق چیست؟

چطور میتوان حق طلاق گرفت؟

شرایط ضمن دادن وکالت حق طلاق

وکالت حق طلاق در طلاق رجعی

امکان فسخ وکالت حق طلاق

مزایای داشتن حق طلاق برای زن

مراحل طلاق با داشتن وکالت حق طلاق

شرایط گرفتن وکالت حق طلاق کامل

 

بخشی از متن

مقدمه

گرفتن وکالت حق طلاق به صورت کامل و بلاعزل و همراه با داشتن گرفتن حق مهریه یا بخشیدن مهریه ، پیچیدگی های قانونی بسیار زیادی دارد و کوچکترین تغییر در متن وکالت نامه می تواند باعث مشکلات زیادی در روند مراحل طلاق باداشتن وکالت بلاعزل شود بنابراین باید برای تنظیم وکالت نامه طلاق با یک متخصص مشورت نمایید.

حق طلاق چیست؟

با توجه به ماده 133 قانون مدنی ایران ، حق طلاق با مرد است و قابل انتقال نیست ولی مرد می تواند وکالت حق طلاق را به همسر یا فردی دیگر بدهد. البته حتی با وجود دادن وکالت همچنان حق طلاق برای مرد پابرجاست و می تواند برای طلاق همسرش هر زمان که اراده کند، بدون منع قانونی اقدام کند.  

برخی سردفتر داران به صورت عمدی یا سهوی، به منظور دلخوش کردن زن و به صورت فرمالیته عمل میکنند و برای نوشتن سند، صرفا از جمله " حق طلاق به زوجه داده شد " استفاده می کنند. این جمله از نظر قانونی قابلیت اجرایی ندارد و صرفا برای دلخوش کردن زوجه استفاده می شود. از آن جایی که حق طلاق مرد قابل واگذاری نیست و فقط امکان دادن وکالت در مورد حق طلاق وجود دارد ، نوشتن این جمله هیچ گونه ضمانت اجرایی برای شما نخواهد داشت.

 

گرفتن وکالت حق طلاق در صورتی که به صورت کامل و با تمام شرایط انجام نشود می تواند در آینده باعث ایجاد گره های زیادی برای گرفتن طلاق و فرسایشی شدن روند طلاق شود بنابراین حتما از یک وکیل مجرب در این زمینه مشورت بگیرید و در مورد تمام شرایطی که باید در وکالت نامه حق طلاق نوشته شود با او صحبت کنید تا متنی کامل و بدن نقش و گره های حقوقی برایتان بنویسد تا در دفترخانه امضا نمایید.

چطور میتوان حق طلاق گرفت؟

برای گرفتن حق طلاق در ایران دو روش وجود دارد . نکته مهمی که برای گرفتن حق طلاق باید در نظر داشته باشید این است که شما فقط می توانید وکالت حق طلاق بگیرید و فقط در صورتی قابل اجراست که در سند رسمی در محضر ثبت شده باشد :  

1 - حق طلاق را می توانید به عنوان یکی از شرایط ضمن عقد در سند ازدواج ثبت کرده و هر دو نفر آن را امضا کنید.

2 – مرد به یکی از دفاتر اسناد رسمی مرجعه نموده و وکالت طلات را به همسر یا یک فرد دیگر بدهد.

در صورتی که مرد خارج از کشور باشد میتواند به سفارت ایران مراجعه کرده و حق طلاق را به شخص مورد نظرش بدهد.

به طور معمول مرد وکالت طلاق را به همسرش میدهد ولی می تواند به پدر ، دوست یا هر کسی که تمایل داشته باشد وکالت طلاق را بدهد.

 و ...