توضیحات کامل :

پاورپوینت بررسی اختلاف سنی در ازدواج در 30 اسلاید بسیار زیبا و قابل ویرایش آماده ارائه با اسلایدشو با فرمت pptx و رعایت تمامی استانداردهای زبان فارسی

 

 

فهرست مطالب

مقدمه

مناسب ترین فاصله سنی ازدواج چقدر است؟

ازدواج با اختلاف سنی زیاد در چه سنی خطرناک تر است؟

تاثیر تفاوت سنی زیاد در ازدواج

مشکلات اختلاف سنی در ازدواج

مزایای ازدواج با مرد کوچکتر

مشکلات ازدواج با مرد کوچکتر

مزایای ازدواج با مرد سن بالا

مشکلات ازدواج با مرد سن بالا

حل مشکلات ناشی از اختلاف سنی زیاد

حل مشکلات در ازدواج های با تفاوت سنی زیاد

 

بخشی از متن

مقدمه

اختلاف سنی زیاد در ازدواج، از مهمترین فاکتورهای یک رابطه است که معمولا در ابتدای آن زن و مرد را دچار نگرانی یا سردرگمی می کند. معمولا اختلاف سنی مناسب بین زن و مرد از فرهنگ جامعه نشات می گیرد و در خانواده های ایرانی، اعتقاد بر این است که با بالا رفتن سن مرد، دوام خانواده بیشتر خواهد شد. البته امروزه می دانیم که اختلاف سنی زیاد به تنهایی نمی تواند باعث موفقیت یا شکست یک رابطه شود. در این مبحث سعی می کنیم مزایا و مشکلات مربوط به اختلاف سنی زیاد در ازدواج را بررسی کنیم.

مناسب ترین فاصله سنی ازدواج چقدر است؟

برای این سوال پاسخ ثابت و مشخصی ارائه نشده است و می توان گفت ازدواج با اختلاف سنی زیاد یا کم کاملا بستگی به شرایط فردی، بلوغ فکری و عاطفی و تکامل اقتصادی و شرایط جسمی و جنسی فرد دارد. اما به طور کلی باید گفت هرچه اختلاف سنی بین زن و مرد کمتر باشد می توانند به درک بیشتری از یکدیگر برسند و پیش زمینه های یکسانی برای درک یکدیگر خواهند داشت. البته زوج های زیادی وجود دارند که اختلاف سنی آن ها زیاد بوده اما پس از ازدواج سال های سال توانسته اند با آرامش در کنار یکدیگر زندگی کنند. پس خوشبختی در ازدواج به چیزهای بیشتری مرتبط است.

ازدواج با اختلاف سنی زیاد در چه سنی خطرناک تر است؟

به طور کلی، ازدواج در سنین نوجوانی و اوایل جوانی، به علت هیجانات زیاد و تصمیم های احساسی دختر و پسر، توصیه نمی شود. ولی فاصله سنی در دوره ها و دهه های مختلف زندگی، نتایج متفاوتی روی ازدواج دارد. مثلا ازدواج دختری که 13 سال دارد با پسری که 11 سال از او بزرگتر است بسیار متفاوت از ازدواج دختری است که 27 سال دارد و همسرش از او 11 سال بیشتر دارد. در ازدواج هایی که طرفین و خصوصا دختر در آن به ثبات عاطفی و بلوغ فکری بیشتری رسیده باشد، مخاطرات کمتری رابطه آن ها را تهدید می کند.

 و ...