توضیحات کامل :

پاورپوینت شایع ترین بیماری های روانی در سالمندان در 48 اسلاید بسیار زیبا و قابل ویرایش آماده ارائه با اسلایدشو با فرمت pptx و رعایت تمامی استانداردهای زبان فارسی

 

 

فهرست مطالب

مقدمه

آمار سلامت روان سالمندان

چرا مسائل مربوط به سلامت روان با سالمندان حل نمی شود؟

عوامل خطرساز و علل شایع ترین بیماری های روانی در سالمندان

علائم شایع ترین بیماری های روانی در سالمندان

شایع ترین بیماری های روانی در سالمندان

اختلالات دوقطبی در سالمندان

اختلالات خوردن در سالمندان

ابزارهای ارزیابی سلامت روان سالمندان

سایر ابزارهای ارزیابی جهانی

درمان شایع ترین بیماری های روانی در سالمندان

 

بخشی از متن

مقدمه

شایع ترین بیماری های روانی در سالمندان را بشناسید تا بتوانید با راهکارهای مناسب از بروز و یا تشدید آنها در سالمندی پیشگیری کنید. ما در این مقاله این بیماری های شایع سالمندی را بررسی کرده ایم. بر اساس گزارش CDC ، بیش از 20 درصد از بزرگسالان 55 ساله یا بالاتر دارای نگرانی های روانی بوده اند، اما از هر سه نفر فقط دو نفر تحت درمان قرار گرفته اند.

در حالی که تشخیص بیماری های روانی در افراد مسن غالباً نادیده گرفته و چالش برانگیز است، اما عوارض آن می تواند سلامت و رفاه سالمند را به شدت کاهش دهد، درمان سایر بیماری های مزمن را پیچیده کرده و حتی منجر به مرگ شود.

آمار سلامت روان سالمندان

بر اساس اعلام سازمان بهداشت جهانی، اختلالات روانی تقریباً ۱۵ درصد از افراد بالای شصت سال را تحت تأثیر قرار می دهد، این تعداد با افزایش سن به میزان قابل توجهی افزایش می یابد. اختلالات اضطرابی ۳.۸ درصد از افراد مسن را تحت تأثیر قرار می دهند.

•           CDC بیان می کند که ۲۰ درصد افراد پنجاه و پنج سال و بالاتر، نوعی نگرانی از سلامت روان دارند.

•           افسردگی تا ۵ درصد از افراد مسن را تحت تاثیر قرار می دهد، اما این تعداد در افرادی که به مراقبت های بهداشتی خانگی نیاز دارند به حدود ۱۳.۵ درصد می رسد.

•           مردان بالای هفتاد و پنج سال و بالاتر نرخ خودکشی بالاتری نسبت به سایر گروه های سنی (۳۸ در ۱۰۰۰۰۰) دارند.

 و ...