توضیحات کامل :

پاورپوینت بررسی سندرم ربکا در 18 اسلاید بسیار زیبا و قابل ویرایش آماده ارائه با اسلایدشو با فرمت pptx و رعایت تمامی استانداردهای زبان فارسی

 

 

فهرست مطالب

مقدمه

سندرم ربکا : حسادت به پارتنر قبلی عشقتان

علت نامگذاری سندرم ربکا

سندرم ربکا چیست؟

چطور بر حسادت سندرم ربکا غلبه کنیم؟

تاثیر مخرب سندرم ربکا بر رابطه شما

آیا شما به سندرم ربکا مبتلا شده اید؟

 

بخشی از متن

مقدمه

اگر به رابطه قبلی عشقتان و فردی که در گذشته با او بوده ، حسادت میکنید باید بگوییم که تنها نیستید ، حسادت شما از نظر روانشناسی به نام سندرم ربکا شناخته میشود.

سندرم ربکا : حسادت به پارتنر قبلی عشقتان

آیا زمانی که احساسات عشقتان به  رابطه خاصی که در گذشته داشته است را ، به یاد می آورید، خونتان به جوش می آید؟ فکر میکنید که رابطه عاشقانه قبلی اش سالم نبوده است؟ ولی با این وجود یادآوری آن شما را آزار میدهد؟ آیا خودتان را با پارتنر سابق عشقتان مقایسه میکنید؟ در روانشناسی این احساسات به نام " سندرم ربکا " شناخته میشود.

علت نامگذاری سندرم ربکا

علت این که حسادت نسبت به رابطه قبلی عشقتان و فردی که  در گذشته در زندگی او وجود داشته  به نام سندرم ربکا شناخته میشود به دلیل داستان رمان " ربکا " نوشته دافنه دوموریه است که در سال 1938 منتشر شد.

داستان این رمان درباره زنی است که با یک مرد بیوه ازدواج میکند. همه چیز فوق العاده پیش میرد تا این که روح ربکا ، همسر سابق مرد ، ظاهر میشود. این روح به صورت مداوم با شوهرش در حال صحبت کردن است تا او همسرش را طلاق دهد. علاوه بر ترساندن مرد، این روح کاری میکند که شوهر سابقش درباره شروع یک زندگی جدید، احساس نا امنی کند که منجر به درگیری های جدید میشود. 

ربکا، همسر سابق ماکسیم، به او میگوید که دختر جدید لیاقت او را ندارد و هیچ کس او را دوست ندارد و مناسب ماکسیم نیست و غیره . این رمان در زمان خود بسیار گل کرد و هیت  شد و حتی در رادیو داستانش را پخش کردند و یکی از فیلم های نابغه بزرگ ، آلفرد هیچکاک هم از این رمان اقتباس گرفته شده است.

و ...