توضیحات کامل :

پاورپوینت ازدواج برای فرار از خانواده در 15 اسلاید بسیار زیبا و قابل ویرایش آماده ارائه با اسلایدشو با فرمت pptx و رعایت تمامی استانداردهای زبان فارسی

 

 

فهرست مطالب

مقدمه

به چه دلیل بعضی از اشخاص به فکر ازدواج برای فرار از خانواده می افتند؟

انگيزه ازدواج به علت فشار خانواده

دلایل پنهان ازدواج برای فرار از خانه

به چه دلیل ازدواج بدون آشنایی گزینه معقولی برای فرار از خانواده نیست؟

 

بخشی از متن

مقدمه

هنگامی که فضا در منزل برای دختران امن نباشد و به هردلیل مشکلات و گرفتای های بسياري وجود داشته باشد، ناگزیر میشوند برای فرار از شرایط موجود به هر ازدواجی تن دهند.

بسياري از مواقع فرزندان فکر می کنند والدین مهم ترین عامل در نرسیدن به آرزوهایشان هستند و یا در منزل شان گرفتاری و مشکلات زيادي دارند به همین علت برای فرار از منزل به بعضی ازدواج ها تن می دهند.

هیچ کس نمی تواند انکار کند که بعضی از خانواده ها به علت سخت گیری های بی اندازه پدر و عدم مدیریت درست عاطفی مادر و علل ديگر که از شمارش خارج هستند، محیط نا امنی را برای دختران شان در منزل ایجاد کردند. در چنین شرایطی دختران راهی جز فرار از منزل ندارند و بهترین راه که به آبرو هم لطمه ای وارد نمی کند، ازدواج است.

به چه دلیل بعضی از اشخاص به فکر ازدواج برای فرار از خانواده می افتند؟

نوجوانان در سن بلوغ و به خصوص بعد از آن به استقلال و ازادی بیشتری احتیاج دارند. ولی بعضی از خانواده ها این احتیاج را در حد معقول رفع نمی کنند و برعکس فرزند خویش را در فشار قرار می دهند.

ایجاد محدودیت های شدید رفتاری، پوشش، رفت و آمد ، ازادی، انتخاب امور گوناگون مثل انتخاب رشته تحصیلی و شغل، برای فرزندان و نیز داشتن مشکلات خانوادگی مثل اعتیاد یا فقر شدید باعث می شود که وی هر چه بیشتر به فکر راهی برای فرار از محیط خانواده بیافتد. این راه میتواند ازدواج باشد.

انگيزه ازدواج به علت فشار خانواده

دختری که در محیط منزل سخت گیری زيادي را از جانب والدین و شاید برادر و خواهر بزرگتر خویش متحمل بوده و با شخصی اشنا می شود که وعده ازادی و حق انتخاب می دهد، امکان دارد مسائلی مثل شغل، اعتياد، عدم تناسب های شخصیتی و خانوادگی را نادیده بگیرد و تنها بخواهد ازدواج کند تا از وضعیت فعلی اش خلاص شود.

شاید در برخی موارد ازدواج خوبی باشد ولی در اکثر مواقع و انتخاب ها پس از مدتی مشکلات خودشان را نشان میدهند چرا‌که مدت زمان مناسب و کافی را برای شناخت هم در نظر نگرفته اند و بلافاصله نامزدی، عقد و آغاز زندگی مشترک اتفاق افتاده است.

زمانی که علت ازدواج کردن درست نباشد و آشنایی لازم و کافی بین زوجین نباشد به بن بست رسیدن زوج ها سریعتر اتفاق می افتد و احتمال شکست در زندگی و جدا شدن و تجربه شرایطی شاید دشوار تر از شرایط خانواده بالا می رود.

والدین باید فرزندان خویش را به بهترین شکل تربیت و بسوی خیر هدایت کنند، چراکه بسياري از جوانان و نوجوانانی که مرتکب جرمی میشوند والدین خود را عامل انحراف خود می دانند.

مشکل اصلی از" خانواده" آغاز می شود خانواده های که منزل را کانون بحث و دعوا قرار میدهند ، نمی دانند که این دعواها چه تأثیر مخربی بر روح وتوان فرزندان دارد.

عدم ارتباطات عاطفی در خانواده و عدم کنترل صحیح و به جای والدین بر فرزندان که سبب تن دادن به ازدواج اجباری جهت رهایی از خانواده فرار از منزل می شود و جوانان و اشخاص کم سن و سال ما را تهدید می کند، بنابراین جو منزل و فضای خانواده باید از وضعیت خشک و ناامن خارج نموده و رابطه ای دوستانه و عاطفی با فرزندان خویش برقرار کنند.

و ...