توضیحات کامل :

پاورپوینت بررسی ازدواج ساندویچی در 19 اسلاید بسیار زیبا و قابل ویرایش آماده ارائه با اسلایدشو با فرمت pptx و رعایت تمامی استانداردهای زبان فارسی

 

 

فهرست مطالب

مقدمه

ازدواج ساندویچی چیست؟

علت تمایل به تجرد و رواج ازدواج ساندویچی

عوارض ازدواج ساندویچی

ازدواج سفید

کلام آخر

 

بخشی از متن

مقدمه

داشتن رابطه جنسی با افراد متعدد و بدون تعهد ، رابطه های یک روزه ، یک ساعته یا چند دقیقه ای که صرفا برای ارضای نیاز جنسی فرد است و از روی غریزه انجام می شود را با اصطلاح ازدواج ساندویچی نام گذاری کرده اند که تاثیر مخربی در از بین رفتن اخلاقیات انسانی و پایین آمدن شخصیت انسان  در حد غریزه حیوانی می شود.

ازدواج ساندویچی چیست؟

مدرنیته در تقابل با سنت هر روز مشکلات جدیدی برای بنیان خانواده و روابط انسانی ایجاد می کند. نوعی از رابطه بین زن و مرد که با مدرنیته شدن رواج پیدا کرده است و متخصصین حوزه اجتماعی به نام ازدواج ساندویچی از آن نام می برند به طور کلی تعهد و اخلاق را زیر پا گذاشته و خوی حیوانی و هوسرانی افراد را تغذیه می کند و شخصیت انسانی را در حد غریزه حیوانی پایین می آورد.

ازدواج ساندویچی نه تنها از نظر سنت بلکه از نظر اخلاقیات انسانی هم پذیرفته شده نیست. در این نوع رابط فرد امروز با یک نفر رابطه جنسی دارد و فردا یکی دیگر و روز بعد یکی دیگر ، این رابطه صرفا مربوط به افراد هوسران می  شود که در مقابل میل جنسی تسلیم شده اند و کنترلی روی غریزه خود ندارد  و این غریزه حیوانی در وجود آن ها به قدری شدت گرفته است که مانند اعتیاد ، اختیار و  کنترلی روی آن ندارند و به قولی از کنترل خارج شده اند.

متاسفانه رابطه های یک روزه ، یک ساعته و یا چند دقیقه ای که صرفا برای ارضای غریزه فرد برقرار می شود بنیان جامعه را از نظر اخلاقی تخریب میکند و می تواند باعث سقوط اخلاقیات انسانی در جوامع شود.  

امروزه تمایل جوانان به تجرد و نداشتن انگیزه برای ازدواج یکی از معضلات بزرگ جامعه است که هر روز شرایط را بحرانی تر می کند. جوانان از قبول مسئولیت و داشتن تعهد گریزان شده اند و پا در مسیری می گذارند که شاید برای خودشان هم قابل درک نباشد.

علت تمایل به تجرد و رواج ازدواج ساندویچی

امروزه به وفور شاهد هستیم که جوانان زندگی مجردی یا زندگی در خانه پدری را به ازدواج و تشکیل خانواده و قبول مسئولیت های زندگی ، ترجیح می دهند و صرفا  برای رفع نیاز عاطفی و جنسی خود وارد رابطه با جنس دیگر می شوند.

یکی از مهم ترین عوامل تمایل به تجرد می تواند مسئله فرهنگی باشد. عدم فرهنگ سازی مناسب از سوی مسئولین و عدم آموزش رابطه صحیح بین زوجین باعث شده است که فرهنگ آزاد غرب بتواند بین جوانان ریشه بدواند و غفلت فرهنگسازی مسئولین منجر به بحرانی شدن شرایط و به خطر افتادن کانون خانواده شده است.

ورود فیلم های غیر اخلاقی به کشورمان باعث ایجاد موج فزاینده زنای ذهنی بین جوانان و نوجوان شده و به طور ناگهانی روابط آزاد افزایش پیدا کرده است و روابط آزاد جنسی و لذت های گذرا جای تشکیل خانواده را گرفته است.

از سویی دیگر تورم فزاینده و گران تر شدن هر روزه لوازم زندگی و مخارج ازدواج و حتی تامین مایحتاج روزانه از جمله خوراک و پوشاک باعث شده درامد اغلب پسران کفاف مخارج زندگی متاهلی را ندهد و بنابراین عملا ازدواج برای قشر متوسط روبه پایین جامع که بخش مهمی از جمعیت را تشکیل می دهند، سخت و تقریبا غیرممکن شود و گاهی مجبور شوند تا سنین بالای 30 سالگی برای تامین حداقل نیازهای زندگی صبر کنند و در نهایت شور و شوقی برای ازدواج در آن ها باقی نمانده و از آن جایی که مدت زمان طولانی را به تجرد گذرانده اند به این نوع زندگی عادت کرده و رابطه های گه گاه را به ازدواج و داشتن تعهد و قبول مسئولیت ترجیح دهند.

  و ...