توضیحات کامل :

پاورپوینت قوانین و مراحل ازدواج با اتباع خارجی در 20 اسلاید بسیار زیبا و قابل ویرایش آماده ارائه با اسلایدشو با فرمت pptx و رعایت تمامی استانداردهای زبان فارسی

 

 

فهرست مطالب

مقدمه

ازدواج زن ایرانی با اتباع خارجی

مقررات ازدواج زن ایرانی با اتباع خارجی

نکته مهم حقوقی درباره ازدواج زن ایرانی با اتباع خارجی

قانون ازدواج با زن خارجی

 

بخشی از متن

مقدمه

ازدواج با اتباع خارجی به دلیل این که نیازمند گذراندن مراحل قانونی و گرفتن استعلام از کنسولگری کشور متبوع (کشوري که شخص تابع آن است) است روال کمی طولانی مدت و سخت تری دارد.

ازدواج با اتباع خارجی یا ازدواج با اتباع بیگانه چند سالی است که مورد توجه قرار گرفته است که قبل از هر اقدامی در این زمینه بهتر است شرایط قانونی در این زمینه مورد بررسی قرار بگیرد.

ازدواج با اتباع خارجی از آنجایی که باید مجرد بودن ، عدم داشتن سوء سابقه و توانایی تامین مالی  و گرفتن مجوز اقامت ازدواجی ، مورد بررسی قرار بگیرد و گواهی های از سفارت کشور مربوطه اخذ شود کمی روال قانونی پیچیده ای دارد.

پرونده ازدواج با اتباع خارجی بعد از بررسی کلیه مدارک و پرکردن فرمها و مکاتبه با اطلاعات و نیروی انتظامی استان و گرفتن موافقت نامه با امضای استاندار و به نمایندگی از وزیر کشور در 7 نسخه صادر می شود.

یک برگ از آن به متقاضی ازدواج با زن ایران داده می شود تا برای گرفتن پروانه اقامت ازدواج به نیروی انتظامی استان مراجعه کند و هر دو پروانه را به دفتر رسمی ازدواج برای عقد رسمی ، ارائه نماید.

شش برگ دیگر به اداره ثبت احوال ، اداره اطلاعات ، وزارت خارجه ، وزارت کشور و نیروی انتظامی ارسال می شود و یک برگه در استانداری نگهداری می شود.

ازدواج زن ایرانی با اتباع خارجی

ازدواج زن مسلمان با مرد غیر مسلمان جایز نیست.

ازدواج زن ایرانی با اتباع خارجی در مواردی که منع قانونی ندارد باید با اجازه مخصوص از طرف دولت ایران باشد.

هر فرد خارجی که بدون اجازه قانونی با زن ایران ازدواج کند به حبس تأدیبی بین 1 – 3 سال محکوم خواهد شد.

در صورتی که مرد خارجی قبلا ازدواج کرده باید برای ازدواج مجدد باید سند قانونی طلاق یا فوت همسر اول خود را ارائه دهد یا گواهی مجرد بودن خود را از سفارت کشور خود بگیرد مگر این که مرد خارجی جزو اتباع پناهنده باشد که در این صورت به دلیل این که دیگر رابطه ای با سفارت کشور خود ندارد بنابراین ارائه گواهی تجرد منتفی خوهد شد و به جای آن یک مرجع دارای صلاحیت ایرانی باید تعهدی بگیرد که استانداری هیچ گونه مسئولیتی در قبال عواقب این ازدواج نخواهد داشت و در صورتی که مرد خارجی متقاضی مجرد نبوده باشد عواقب آن بر عهده زنی است که پیشنهاد ازدواج او را پذیرفته است.

ازدواج اتباع افغانی دارای کارت آبی رنگ با ایرانیان ممنوع است.

ازدواج اتباع عراقی دارای کارت سبز بعد از انجام مراحل مندرج در دستورالعمل با شماره 5268/م به تاریخ 23/6/1370 و استعلام در کلیه استانداری ها بلامانع است و رسیدگی به درخواست ثبت ازدواج تا صدور پروانه بر عهده استانداری است.

     و ...