توضیحات کامل :

پاورپوینت چالش ها و مشکلات ازدواج دوقلوها در 17 اسلاید بسیار زیبا و قابل ویرایش آماده ارائه با اسلایدشو با فرمت pptx و رعایت تمامی استانداردهای زبان فارسی

 

 

فهرست مطالب

مقدمه

ازدواج دوقلوهای همسان با یکدیگر

نگرانی ازدواج دوقلوهای همسان با هم

مشکلات ازدواج دوقلوها

بهترین راه حل برای حل مشکلات ازدواج دوقلوها

 

بخشی از متن

مقدمه

دوقلوها ممکن است همسان یا ناهمسان باشند ، دوقلوها از نظر ظاهری شاید مشابه هم باشند ولی از نظر باطنی و اخلاقی ممکن است شخصیت های بسیار متفاوتی داشته باشند بنابراین ازدواج دوقلوها ممکن است با حواشی خاصی روبرو شود.

دوقلوها معمولا به دو شکل همسان و ناهمسان هستند.  هنگام تشکیل نطفه زمانی که اسپرم ، تخمک را بارور می کند ، جنین با تعداد کروموزم های مشخص که یک نسخه از هر ژن پدر و مادر را دارد تولید می شود و مجموعه ای جدید از 23 کوموزوم متصل شده خواهد بود.

در دو هفته اول بارداری تخمک شروع به بزرگ شدن و تقسیم سلولی می کند و در این مرحله است که احتمال تقسیم تخمک به دو یا چند جنین وجود دارد. 

دوقلوهای همسان بعد از تشکیل تخمک اولیه و تقسیم آن به دو توده جدا ایجاد می شوند بنابراین ژنتیک کاملا یکسان دارند ، ظاهرشان بسیار شبیه هم است و جنسیت یکسان دارند.  البته دو قلوهای همسان معمولا کمیاب تر هستند.

 دوقلوهای غیرهمسان از دو تخمک متفاوت که همزمان با دو اسپرم متفاوت بارور شده اند بوجود می آیند. دوقلوهای غیرهمسان مانند سایر فرزندان پدر و مادر یک سری ژن ها مشابه و یک سری ژن های متفاوت دارند و تنها اشتراکشان در این است که در یک روز متولد می شوند. جنسیت دوقلوهای غیرهمسان میتوان مشابه یا غیر مشابه باشد.

چند قلوزایی در جهان رو به افزایش است. در سال 1980 از هر 1000 تولد خود 19 جفت دوقلو بودند ولی در سال 2016 از هر 1000 تولد 33 مورد دوقلو هستند.

 

ازدواج دوقلوهای همسان با یکدیگر

بر اساس پژوهش های انجام شده از آنجایی که دوقلوهای همسان ژنتیک مشابهی دارند در صورت ازدواج دوقلوهای همسان با یکدیگر فرزندان زوج هایی که خواهر و برارد دوقلوی آن ها هم با هم ازدواج کرده اند از نظر ژنتیکی خواهر و برادر محسوب می شوند.

دوقلوهای همسان DNA کاملا مشابه یکدیگر دارند بنابراین اگر دو خواهر دوقلوی همسان با دو برادر دوقلوی همسان ازدواج کنند فرزندانشان از نظر ژنتیکی 50 درصد مشابه یکدیگر هستند و در اصطلاح ژنتیکی خواهر و برادر محسوب می شوند.

به عقیده کارشناسان تفاوت محل زندگی ، والدین و اجتماع در آینده می تواند تفاوت هایی در فرزندان آن ها ایجاد کند ولی همچنان از نظر ژنتیکی خواهر و برادر محسوب خواهند شد.

    و ...