توضیحات کامل :

پاورپوینت ازدواج از روی ترحم و دلسوزی در 26 اسلاید بسیار زیبا و قابل ویرایش آماده ارائه با اسلایدشو با فرمت pptx و رعایت تمامی استانداردهای زبان فارسی

 

 

فهرست مطالب

مقدمه

دلایل درست برای ازدواج کردن

دلایل اشتباه برای ازدواج

ازدواج از روی ترحم و دلسوزی و احساس گناه

علت تمایل به ازدواج از روی دلسوزی

علایم رابطه از روی ترحم

چطور مانع ازدواج از روی ترحم شویم؟

بدون تو نمی توانم زندگی کنم

عواقب ازدواج از روی ترحم

 

بخشی از متن

مقدمه

گاهی اوقات فرد با این که از نظر قلبی و عقلی تمایلی برای ادامه یک رابطه ندارد ولی احساساتی از جمله احساس گناه ، ترحم و دلسوزی باعث می شود به یک رابطه اشتباه ادامه داده و در نهایت کارش به ازدواج از روی ترحم و دلسوزی ختم شود.

در یک ازدواج مناسب ، دو نفر میتوانند یکدیگر را برای رسیدن به اهداف و موفقیت حمایت کنند، شریک شدن در موفقیت یکدیگر ، زن و شوهر را به هم نزدیک تر کرده و باعث تقویت ارتباط بین آن ها می شود.

اگر دلیل مناسبی برای ازدواج داشته باشید و شریک زندگیتان را درست انتخاب کنید ، ازدواج می تواند سکوی پرتاب شما باشد یک ازدواج مناسب بهترین فرصت برای موفقیت زوجین است. 

ولی اگر دلیل مناسبی برای ازدواج نداشته باشید و ناسنجیده وارد زندگی مشترک شوید احتمال این که تعارضات زندگیتان بیشتر شده و مشکلی به مشکلات زندگیتان افزوده شود بیشتر است.

دلایل درست برای ازدواج کردن

ازدواج کردن صرفا به یک دلیل نمی تواند سرانجام خوشایندی داشته باشد مثلا اگر صرفا برای رفع نیاز جنسی ازدواج کنید بعد از 1 سال که قلیان هورمونی شما به تعادل برسد مشکلاتتان شروع خواهد شد. یا اگر صرفا به دلیل رفع تنهایی ازدواج کنید ممکن است با فردی وارد زندگی مشترک شوید که هدف مشخصی ندارد ، زندگی با چنین فردی خوشایند نیست ، اگر دیگری را به اجبار همراه خودتان کنید نمی توانید سفر دلنشینی با هم داشته باشد.

بنابراین برای این که ازدواج درستی داشته باشید باید در فرد مقابل دنبال ویژگی های متعددی باشید و دلیل درستی برای ازدواج با او داشته باشید.

مصاحبت و همراهی در سفر زندگی

عشق و صمیمیت

داشتن حمایت برای رشد و بالندگی : اگر در ازدواج فقط به فکر رشد و موفقیت خودتان باشید ، ازدواج بقای رضایت بخشی نخواهد داشت ولی شریک شدن در موفقیت های هم و حمایت صمیمانه از یکدیگر می تواند باعث تقویت و ثبات ازدواج شما شود.

داشتن شریک جنسی : ازدواج یک رابطه متعهدانه و مشروع برای بروز هیجانات و رفتارهای جنسی است ولی اگر ارتباط جنسی تنها دلیل ازدو شما باشد معمولا با ازدواج موفقی روبرو نخواهید شد.

امکان فرزند آوری : یکی از دلایل مهم برای ازدواج فرزندآوری است، تربیت فرزند وظیفه ای سخت و اغلب دلسرد کننده و از سویی دیگر بسیار رضایت بخش است. به همین دلیل همه نمی تواند پدر و مادر خوبی شوند. تولد فرزند در یک ازدواج میتواند تاثیر مثبت یا منفی یا حتی مخرب داشتهب اشید.  زوج هایی می توانند فرزندانشان را با موفقیت بزرگ کنده که انسجام خوبی بین خودشان ایجاد کرده باشند.

 دلایل اشتباه برای ازدواج

شورش علیه والدین

جستجوی استقلال

التیام شکست رابطه قبلی

فشار خانواده یا اجتماع

ازدواج اجباری

دلایل اقتصادی

نیاز جنسی

تنهایی و استیصال

احساس گناه ، دلسوزی و ترحم

احساس کمبود

ازدواجی که قولش از کودکی داده شده

 و ...