توضیحات کامل :

پاورپوینت در جستجوی چهارچوب نظری (فصل دوم کتاب تئوری حسابداری مالی 1 تألیف شرودر و همکاران ترجمه پارسائیان) در 32 اسلاید زیبا و قابل ویرایش با فرمت pptx

 

فهرست مطالب

اثر پيتن

اثر کنينگ

تلاش سازمان هاي رسمي و نيمه رسمي اوليه براي ارائه چارچوب نظري حسابداري

گروه A ، بديهيات يا فرض هاي مسلم اقتصادي و سياسي

گروه B بديهات يا فرض هاي مسلم حسابداري

گروه C بديهات يا فرض هاي مسلم الزامي

پروژه چارچوب نظري هيئت استانداردهاي حسابداري مالي و منافع آن:

سند مفاهيم حسابداري مالي ، شماره 1: هدفهاي گزارشگري مالي به وسيله واحد تجاري

سند مفاهيم حسابداري شماره 2 : ويژگي هاي کيفي اطلاعات حسابداري

سلسله مراتب ويژگي هاي کيفي حسابداري

سند حسابداري شماره 5:شناسايي و تعيين ارزش اقلام ارائه شده در صورتهاي مالي واحد تجاري

شاخص هاي شناسايي (ثبت)رويدادمالي

سند حسابداري شماره 7 :استفاده از جريان اطلاعات وارزش فعلي در تعيين ارزش اقلام در ترازنامه.

روشهاي تعيين ارزش فعلي

هدف سيستم تخصيص

استاندارد حسابداري مبتني بر مقررات درمقايسه با استانداردهاي مبتني بر اصول

مثالي از تفاوت استاندارد مبتني بر مقررات با استاندارد مبتني بر اصول: ثبت و گزارش کردن سرقفلي

پروژه مشترک هيئت استانداردهاي حسابداري مالي و هيئت استانداردهاي بين المللي حسابداري در مورد ارائه صورتهاي مالي

نمودار پيشنهادي ارائه اطلاعات در درون صورتهاي مالي اصلي

 

قسمتی از متن

استاندارد مبتني بر مقررات(rule base standard): ليستي از رويه‏ها ، قواعد و مرزهاي مشخص کمي و ويژه هستند و در واقع استانداردهاي مبتني بر رويه‏ها اختصاصي‏تر بوده و رهنمودهاي خاصي در مسائل مختلف را ارائه مي‏دهد. درواقع مقررات شديدي است که حکم مي کند استانداردها چگونه اجرا شود  و استانداردهاست که مشخص مي کند شرکت از چه رويه اي استفاده کند و به دنبال محدود کردن قضاوت حرفه اي حسابرس است. به عنوان مثال در رابطه با اجاره يک ساختمان،مدير ميتواند طبق نظر خود آن را به عنوان اجاره عملياتي ثبت کند تا سود شرکت را کم نشان دهد اما استانداردها مانع از کار او شده و او را ملزم به ثبت اجاره سرمايه اي مي کند.

استاندارد مبتني بر اصول(principle base standard): استانداردهاي مبتني بر اصول رهنمودهايي براي حرفه حسابداري هستند و تعيين رويه‏هاي مطلوب را بيشتر به عهده قضاوت حسابدار و مديريت شرکت براي گرفتن بهترين انتخاب در شناخت و اندازه گيري رويداد تجاري با توجه به شرايط معامله ، نوع قرارداد و محتواي اقتصادي رويداد تجاري مي‎گذارند. اين سيستم منجر به استانداردهاي ساده تر خواهد شد،از طرفي باعث ميشود نتايج مالي شفاف تر، انعکاس منصفانه تر عملکرد واقعي شرکت و مربوط بودن بيشتر اطلاعات ميشود.اين استاندارد بايد دربردارنده مقرراتي براي افشاي اطلاعات باشد. رويکرد مبتني بر اصول را ، جايگزيني براي رويکرد مبتني بر رويه‏ها مي‏دانند اين سيستم رهنمودهاي اجرايي اندکي را فراهم مي‏نمايد در عوض ، اصول کلي را پيش رو قرار مي‏دهد وشرکت ها مي‏بايستي مطمئن شوند که صورتهاي ماليشان بطور صحيحي اين اصول را منعکس مي‏کند.

 

توضیحات

کتاب تئوری حسابداری مالی تجزیه و تحلیل (جلد اول) تألیف ریچارد جی و شرودر - مایتر تل دبلیو و کلارک - جک ام و کی تی ترجمه دکتر علی پارسائیان، از جمله منابع مهم درسی رشته حسابداری در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد می باشد. این فایل شامل پاورپوینت فصل دوم این کتاب با موضوع " در جستجوي چهارچوب نظري" می باشد که در حجم 32 اسلاید همراه با توضیحات کامل تهیه شده است که می تواند توسط دانشجویان به عنوان ارائه کلاسی مورد استفاده قرار گیرد.

پاورپوینت تهیه شده بسیار کامل و قابل ویرایش بوده و در تهیه آن، کلیه اصول و علائم نگارشی و چیدمان جمله بندی رعایت شده و به راحتی و به دلخواه می توان قالب آن را تغییر داد.