پکیج (پروتکل) خانواده درمانی به شیوه شناختی رفتاری در 64 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc
دسته بندی پکیج های درمانی روانشناسی
بازدید ها 90
فرمت فایل doc
حجم فایل 111 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 64
قیمت: 26,900 تومان
پکیج (پروتکل) خانواده درمانی به شیوه شناختی رفتاری

فروشنده فایل

کد کاربری 4084
کاربر

پکیج (پروتکل) خانواده درمانی به شیوه شناختی رفتاری در 64 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت docتوضیحات پکیج (پروتکل) درمانی آموزشی روانشناسی

آماده سازی در 16 جلسه درمانی

طراحی شده به صورت آموزش گروهی

آماده شده در بیش از  64  صفحه به صورت جامع (فونت B lotus)

دارای شرح جلسات به صورت کامل جهت اجرا (تمام جلسات به صورت مفصل شرح داده شده است)

دارای رفرنس معتبر و به شیوه    APA


توجه: این پکیج (پروتکل) شامل شرح جلسات به صورت کامل برای آموزش و اجرا می باشد. لازم به ذکر است که این پکیج برگفته از پایان نامه های کارشناسی ارشد و دکتری دفاع شده می باشد و در تحقیقات مختلف مورد استفاده قرار گرفته و با جامعه و نمونه ایرانی سنخیت کامل دارد.نمونه ای از جلسات درمانی و مبانی نظری پکیج مورد نظر:

 


جلسه اول: ایجاد ارتباط اولیه، بیان اهداف، روش كار و بررسی مشكلات موجود در بین اعضای خانواده، تعامل و تعیین هدف.


مراحل اولین جلسه خانواده درمانی به شرح زیر است:

  1. مرحله آشنایی كه همان سلام و استقبال و كمك به احساس راحتی اعضای خانواده است
  2. مرحله بیان مشكل كه طی آن مشكل عنوان شده بررسی می شود
  3. مرحله تعامل كه در آن اعضای خانواده به گفتگو با یكدیگر دعوت می شوند
  4. مرحله تعیین هدف یعنی وقتی از اعضای خانواده خواسته می شود دقیقاً تغییرات مورد انتظار خود را تصریح كنند. جلسه با تعیین قرار جلسه بعدی با تمام یا بعضی از اعضای خانواده خاتمه می یابد


مرحله آشنایی: تمام اعضای خانواده باید در تمام مراحل طول جلسه و خصوصاً در مرحله آشنایی عملاً شركت كنند. افراد باید هرجا و هر طور كه مایل هستند، بنشینند. نشستن در جلسه نباید به گونه ای باشد كه یكی بر دیگری برتری داشته باشد و حتی محل استقرار درمانگر نباید به گونه ای باشد كه او را از دیگران جدا، متمایز و برتر جلوه دهد. نشست حلقوی مورد تأكید است. درمانگر باید بعد از معرفی خود، با تك تك اعضای خانواده صحبت كند و با آنها آشنا شود. آنچه مهم است پی بردن به عكس العمل پاسخ هر یك از اعضا برای مشخص شدن وضعی است كه همه آنها در آن دخیل و مهم اند. اگر یكی پیش از وقت شروع به صحبت درباره مشكل كرد، درمانگر باید او را متوقف كند تا این كه مختصر آشنایی با تك تك اعضای خانواده حاصل شود.


مرحله طرح مشكل: جلسه تا اینجا برخورد اجتماعی با افراد خانواده است كه می تواند كاملاً خلاصه باشد و حتی چند دقیقه طول بكشد. درمانگر از اعضای خانواده می خواه د كه به صورت انفرادی نظر خود را به طور مستقیم درباره مشكل یا مشكلات خود بگویند. بهتر است درمانگر با تمام اعضای خانواده برخورد یكسانی داشته باشد و طوری وانمود كند كه انتخاب اولین شخص مورد خطاب تصادفی بوده است، ارائه راه حل برای مشكل آسان تر خواهد بود.

در این مرحله درمانگر باید آشكارا بر مشكل یا مشكلات مطرح شده توسط افراد خانواده تمركز یابد او هنگام گوش دادن به مشكل نباید هیچ تعبیر و تفسیری بنماید كه باعث شود گوینده را به گونه متفاوتی ببیند. همچنین نباید در این مرحله اندرزی بدهد، حتی اگر از او درخواست شود  درمانگر فقط به دقت به مشكلات مطرح شده گوش كرده و سعی می كند مشكل یا مشكلات مش ترك افراد خانواده را در ذهن خود نگاه دارد، بدون اینكه عكس العملی نشان دهد، اگر فردی از خانواده زیاد حرف می زند و صحبت های دیگران را قطع می كند، او باید با مداخله امكان ادامه صحبت را به شخص اول برگرداند و همه باید نوبت داشته باشند. هم چنین درمانگر هنگام شنیدن مشكلات باید عمل افراد را نیز مشاهده كند.

مرحله تعامل: پرسش راجع به مشكل دو مرحله دارد. مرحله اول كسب نظر همگان است.

مرحله دوم آن است كه اعضای خانواده را به گفتگوی متقابل راجع به مشكل یا مشكلات مشترك خود بكشانیم و مثلاٌ از آن ها بخواهیم در مورد ریشه ها و علل تعارضات خود با یكدیگر گفتگو كرده و سعی كنند راه حل های عملی و منطقی برای حل این مشكل پیدا كنند. در اینجا, سعی می شود كه افراد را به شنیدن سخنان یكدیگر و نیز توجه به راه حل های ارائه شده، ترغیب نمود. در این مرحله درمانگر نباید مركز گفتگو باشد. او به عوض اینكه شخصی باشد كه تك تك اعضای خانواده با او صحبت كنند، باید آنها را به طرف صحبت هرچه بیشتر با هم سوق دهد.

وقتی نظر افراد خانواده راجع به مشكل ابراز شد، اختلافات هم بروز می كند. لذا، او باید هم چنان مسئول و مراقب آنچه واقع می شود باشد. او باید مراقب باشد كه قبل از تمام كردن مرحله اول مانع از شروع گفتگوی متقابل اعضای خانواده با یكدیگر شود. زیرا این كار ممكن است باعث گره خوردن مشكل و اختلاف نظر دو فرد خاص از اعضای خانواده شود. از طرفی درمانگر باید در مرحله تعامل و زمانی كه دو نفر با هم در حال صحبت كردن هستند، برای وارد كردن شخص سوم در گفتگو آماده باشد. بهتر این است كه همه با همدیگر صحبت كنند.


مرحله تعیین هدف و تغییرات مطلوب: بسیاری از مشكلات اعضای خانواده پس از روبرو شدن آنها با یكدیگر به وضوح روشن می شود. با این حال در این مرحله مهم است كه افراد با بیانی روشن و مستدل تغییرات مورد انتظار خود را از برنامه درمان اظهار كنند. این كار به تك تك افراد كمك می كند كه روی موارد مهم تمركز كنند تا در مجموع خطوط اصلی اهداف درمان خانوادگ ی مشخص شود. در این مرحله باید تمركز روی مشكلات عمومی خانواده باشد. گاه یكی از اعضای خانواده مشكلی را بیان می كند كه واقعاً مشكل نیست، اما او به دلیل نداشتن تجربه كافی فكر می كند كه مشكل است. لذا درمانگر ناچار است به عوض كار درمانگری به معنای متداول آن صرفاً نقش یك ناصح عاقل را بازی كند. پس از تعیین اهداف می توان اولین جلسه را با قرار جلسه بعد خاتمه داد.

 جلسه دوم: بررسی عوامل مؤثر بر زندگی سالم (عوامل جسمانی، روانی _ اجتماعی و  معنوی)، عزت نفس و احترام به خود و بحث گروهی


زندگی سالم، ابعاد مختلفی دارد. در این جلسه، زندگی سالم در ابعاد جسمانی، روانی، اجتماعی،

معنوی و شناسایی موقعیت های پرخطر مطرح می شود.

عوامل جسمانی

آنچه كه در ایجاد زندگی سالم نقش دارد، ارتقاء سلامت است. سلامت عبارت است از حالت كامل بهزیستی جسمانی، روانی، اجتماعی و معنوی، نه صرفاً فقدان بیماری یا ناتوانی. منظور از ارتقاء سلامت، فرآیندی است كه افراد را قادر می سازد توانایی و فعالیت خود را جهت بهبود وضعیت سلامت خود افزایش دهند. ارتقاء سلامت نیاز به انجام رفتارهای سالم دارد. منظور از رفتار سالم، رفتارهایی است كه سلامت فرد را نگه داشته و یا ارتقاء دهند. این رفتارها متعدد و متنوعند، از جمله:

تغذیه صحیح، خواب شبانه كافی بین 7 تا 8 ساعت، ورزش مرتب، عدم مصرف سیگار و الكل، تنظیم وزن به گونه ای كه بیش از 10% اضافه وزن وجود نداشته باشد. عواملی كه با سبك زندگی ناسالم رابطه دارند عبارتند از: مصرف مواد و الكل، سیگار، پرخوری و پرداختن به كارهای خطرناك.

 

فعالیت گروهی در زمینه عوامل جسمانی زندگی سالم: در این زمینه، درمانگر باید توجه اعضای خانواده را به اهمیت نقش عوامل جسمانی (خواب، تغذیه، ورزش، وزن متناسب و عدم مصرف سیگار و الكل) جلب نماید. در این رابطه او از آنها می خواهد كه میزان رعایت عوامل بهداشتی را

مورد بحث قرار داده و اعضا را به مشاركت فعال در بحث دعوت می كند.

درمانگر به هنگام بحث افراد خانواده با یكدیگر باید به عواملی كه مانع رفتارهای سلامت در افراد می شوند دقت كند، یكی از این موانع، خوش بینی غیرواقع بینانه است. خوش بینی غیرواقع بینانه مبنی بر این باور است كه فرد هیچ وقت دچار مشكلات جسمانی مهم نمی شود.

توصیه می شود كه در پایان جلسه، درمانگر افراد خانواده را به ایجاد یك برنامه ریزی جسمانی فردی راهنمایی نماید.

 

عوامل روانی  اجتماعی

در كنار عوامل جسمانی مربوط به زندگی سالم، عوامل روانی و اجتماعی قرار دارند. امنیت و رضایت خاطر یكی از عوامل روانی بسیار مهم در زندگی سالم است كه از طریق روابط اجتماعی ایجاد می شود. ارتباطات و پیوندهای اجتماعی، احساس تعلق و پیوستگی انسان های دیگر، احساس امنیت عمیقی در افراد ایجاد می كند. بنابراین، یكی از شرایط زندگی سالم، برقراری روابط انسانی است.

 

تنظیم اهداف زندگی

یكی دیگر از فعالیت هایی كه به انسان ها احساس امنیت و رضایت خاطر می دهد تعیین و تنظیم اهداف زندگی است كه نیاز به توجه خاص دارد. چنانچه فرد اهداف زندگی خود را نشناسد دچار بی هدفی، كسالت و ناامیدی و درماندگی می شود، چنانچه اهداف غیرواقع بینانه ای برای زندگی خود تعیین كند، نمی تواند به آن اهداف دست یابد و دچار خشم، پرخاشگری، یأس و ناامیدی می شود و درعوض، چنانچه اهداف واقع بینانه ای داشته باشد، با رسیدن به آن ها، احساس آرامش خواهد نمود.

 

فعالیت گروهی در زمینه عوامل روانی زندگی سالم: به منظور تعیین اهداف مناسب، قابل دست یابی و واقع بینانه، درمانگر می تواند از كلیة افراد خانواده بخواهد اهداف زندگی خود را بنویسند، در رابطه با هر یك از آنها با یكدیگر بحث كنند. سپس آنها را به این مطلب راهنمایی كند كه اهدافی مثل موفقیت تحصیلی، رضایت خانواده و فرد سالمی برای اجتماع بودن اهداف كلی هستند و اهداف بلند مدت نامیده می شوند. نكته مهم دیگر در این مرحله آن است كه اهداف غیر واقع بینانه مراجعان مشخص شده و دلایل غیرواقع بینانة آنها روشن شود.

برای حصول به اهداف بلند مدت، هر فرد باید اهداف كوتاه مدتی را در داخل آنها تعیین كند. بنابراین درمانگر دوباره به اعضای خانواده فرصت می دهد تا اهداف كوتاه مدت خود را معین كنند.

مثلاً: هدف بلند مدت: ورود به دانشگاه/به دست آوردن شغل مناسب

هدف كوتاه مدت: موفقیت در امتحانات پایان سال یا پایان ترم.

 

اهداف كوتاه مدت تر:

1. برنامه ریزی تحصیلی/برنامه ریزی حرفه ای

2. مشاوره در خصوص برنامه ریزی تحصیلی/ مشاوره درباره ی برنامه ریزی حرفه ای

3. جدیت و كوشش در مطالعه دروس/تلاش برای مطالعه و كار عملی در حرفه مورد نظر

4. كمك گرفتن از دیگران.

هدف كوتاه مدت روزانه: مطالعه دروس طبق برنامه تعیین شده و انجام كار عملی در حرفه مورد نظر

با در پیش گرفتن اهداف كوتاه مدت، روند زندگی منظم و قابل پیش بینی می گردد.

 

عزت نفس و احترام به خود:

یكی از عوامل بسیار مهم در رفتار سالم، عزت نفس است كه عبارت از احساس ارزشمندبودن كه از مجموع افكار، احساس ها، عواطف و تجربیات فرد در طول زندگی ناشی می شود. كسی كه از عزت نفس برخوردار است خود را با ارزش، قوی، دوست داشتنی دانسته و به ذلت و پستی تن نمی دهد و نه در ارتباط با دیگران و نه در ارتباط با هوای نفس، حقارت و پستی را نمی پذیرد.

همبستگی: این احساس زمانی تجربه می شود كه افراد از پیوندهای مهم زندگی خود راضی باشند.

بی همتایی: این احساس هنگامی به وجود می آید كه فرد بتواند صفات یا ویژگی هایی را كه موجب تفاوت و تمایز او از دیگران بشود، بشناسد و به آنها احترام بگذارد.

قدرت: احساس قدرت وقتی به وجود می آید كه فرد بداند منابع، فرصت و قابلیت آن را دارد كه بر شرایط زندگی خویش اثر بگذارد.

الگوها: فرد به كمك الگوهای انسانی، فلسفی و عملیاتی؛ مدل هایی برای خویش فراهم می كند تا او را در استقرار ارزش های معنی دار، هدف ها، آرمان ها و معیارهای شخصی كمك كند. عوامل مؤثر در عزت نفس قوی عبارتند از:

خودآگاهی و شناسایی خود؛

ارزش گذاردن به هر آنچه كه هست،

باور به بی همتایی و بی نظیر بودن خود.

وظیفه درمانگر در ارتقاء عزت نفس آن است كه برای افراد خانواده روشن سازد كه قضاوت در مورد ارزشمندی خود را از تفاوت هایی كه با دیگران دارند جدا كنند. در زمینه ارتقاء عزت نفس درمانگر می تواند فعالیت های زیر را در  دو بخش "ما موجوداتی منحصر به فرد هستیم" و  "چقدر خود را می شناسیم" انجام دهد.

ابتدا درمانگر دربارة تفاوت های فردی بحث می كند و برای افراد خانواده روشن می سازد كه همه

انسان ها با یكدیگر متفاوتند. هیچ كس وجود ندارد كه شبیه دیگری باشد هر فرد تك و بی نظیر است، انسان ها موجوداتی منحصر به فرد هستند. تا به حال كسی در دنیا به وجود نیامده كه شبیه دیگری باشد. در آینده هم كسی مثل و مانند دیگری متولد نخواهد شد پس هر فرد تك، منحصر به فرد و بی نظیر است. او روشن می سازد كه متفاوت، بودن بد یا خوب نیست. بدین ترتیب بحث ارزشمندی از بحث تفاوت جدا می شود.

 

فعالیت گروهی در زمینة تشخیص شباهت ها و تفاوت ها: درمانگر از افراد خانواده می خواهد كه خوب به یكدیگر نگاه كنند. پس از آن می خواهد كه شباهت های همدیگر را یادداشت كنند (5 یا 6 شباهت) بعد از تكمیل این قسمت، از آنها می خواهد حالا یك بار دیگر به هم نگاه كنند و این بار تفاوت های همدیگر را بنویسند. سپس هر یك از افراد شباهت ها و تفاوت های خود با دیگران را با صدای بلند می خوانند. پس از آن درمانگر نتیجه گیری می كند كه همة ما با هم شباهت و تفاوت هایی داریم. ولی آیا این شباهت و تفاوت ها با خوب یا بد بودن ما ارتباط دارد؟

درمانگر شباهت ها و تفاوت های افراد خانواده را با یكدیگر مقایسه می كند و می گوید "همان طور كه در اثر انگشت تك و منحصر به فرد هستیم در علائق مان نیز بی نظیر هستیم"

او چنین جمع بندی می كند كه ما نه تنها ظاهرمان بلكه عقایدمان، علائقمان، سلیقه هایمان نیز متفاوت است آیا عیبی دارد؟ آیا بد است؟ فقط متفاوت است.

احترام

یكی از نیازهای مهم دیگر انسان، نیاز به احترام است. دو كانون و منبع احترام وجود دارد: 1- احترام دیگران به فرد و 2- احترام فرد به خودش كه عزت نفس نام دارد.

نیاز به احترام از سوی دیگران نه تنها ایراد ندارد بلكه یكی از نیازهای روانی طبیعی انسان است و به دنبال پیروی از قواعد و هنجارهای اجتماعی، پیشرفت، موفقیت، فعالیت های سالم و برخورداری از سبك زندگی سالم به دست می آید و از جمله راه هایی كه باعث احترام دیگران به فرد می شود این است كه فرد به دیگران احترام بگذارد.

فعالیت گروهی در زمینه شیوه كسب احترام از سوی دیگران: در اینجا درمانگر می تواند با یك سؤال، ذهن افراد خانواده را به سوی نحوه كسب احترام از سوی دیگران جلب كند و سپس با سؤال های هدایت كننده ذهن آنها را به طرف فعالیت هایی كه احترام دیگران را به فرد افزایش می دهد نزدیك كند برای مثال می تواند از آنها بپرسد كه آنها چگونه می توانند با رفتار خود احترام سایرین را به سوی خود جلب كنند. در پایان، درمانگر به این مطلب اشاره می كند كه گاهی افراد با بعضی از رفتارهای ناسالم سعی در بدست آوردن احترام دیگران دارند. سپس از آنها می خواهد نحوه كسب چنین احترامی را بیان كنند.

 

 

جلسه سوم: آموزش مهارت تحلیل رفتار (A-B-C) بحث گروهی و ارائه فعالیت های تكمیلی


هدف از این مداخله، آموزش به مراجعان است تا بتوانند الگوهای رفتاری ناكارآمد خود را تحلیل كنند. هم چنین بتوانند الگوهای رفتاری سازش یافته تر دیگری را كه با سایرین بروز می دهند یا درمانگر آنها را پیشنهاد می­كند، تحلیل كنند. به مراجعان آموزش داده می شود تا بتوانند از روش ساده A-B-C برای تحلیل رفتار استفاده كنند. از آنها خواسته می شود تا الگوهای پاسخ دهی یا رفتارهای سازش نایافته خود را به تفصیل شرح دهند. سپس از آنها خواسته می شود تا از فرم زیر برای توصیف رفتار شخصی خود و مشخص كردن وقایعی كه قبل و بعد از پاسخ های آنها ایجاد می كند و پیامدهای پاسخ هایشان را نیز توصیف و یادداشت كنند.

A وقایع فعال کننده

B رفتار

C پیامدها

پیشایندها و پیامدهای گزارش شده، می توانند توصیفی از پاسخ های افراد مهم، وقایع محیطی یا رفتارهای عاطفی یا شناختی شخصی افراد (مانند عصبانیت، نگرانی، افسردگی، یا احساسات خوشایند) باشند. درمانگر باید به افراد خانواده كمك كند تا از وقایع، افكار یا احساساتی كه راه انداز خشم در آنها بوده اند آگاه گردند.

 

آموزش آگاهی از همایندی ها

این تكنیك برای كمك به مراجعان، جهت آگاه شدن از نتایج احتمالا منفی تصمیم گیری های نابجایی به كار می رود كه یاد گرفته اند یا ممكن است در نظر داشته باشند یاد بگیرند. روش مذكور به آنها كمك می كند تا پیامدهای بالقوه و بالفعل الگوهای رفتاری خود ویرانگر خویش را پیش بینی كنند. به علاوه، آگاهی از همایندی ها، ممكن است به مراجعان كمك كند تا از پیامدهای مطلوب و احتمالی تصمیم گیری های جایگزین و الگوهای رفتار جایگزین هم آگاهی یابد. به طور كلی، از مراجعان خواسته می شود تا با استفاده از شكل و الگوی زیر، پیامدهای احتمالی كوتاه مدت و بلندمدت تصمیم گیری های رفتاری گوناگون یا سبك های زندگی را فهرست كند.

رفتار                        پیامدهای كوتاه مدت                          پیامدهای بلندمدت

از آنجا كه ممكن است افراد غالبا پیامدهای منفی احتمالی الگوهای رفتاری خود تخریبگرانه یا خودشكن را، هم در كوتا همدت و هم در بلندمدت، فراموش كنند، از آنها خواسته می شود تا هم پیامدهای آنی و هم درازمدت رفتار خود را تصور كند. در صورت داشتن فرصت مهارت های گفتگو هم در اینجا از سوی درمانگر مطرح می شود.. Consequences

. Behavior

. Antecedents

. Contingency – Awareness

. Self – Defeating

 

توجه:: از جلسه چهارم تا جلسه سیزدهم در ابتدای جلسات فعالیت های تکمیلی خواسته شده، توسط درمانگر مورد پرسش و بررسی قرار می گیردجلسه چهارم: آموزش حل مسئله، بحث گروهی، ارائه فعالیت های تكمیلی.

روش حل مسئله: یكی از فنونی كه در رویكردهای شناختی رفتاری استفاده می شود، روش حل مسئله است. هدف كلی آموزش حل مسئله، آموزش و كمك به افراد در جهت كسب بینش نسبت به توانایی های خود است. با استفاده از این روش فرد می تواند از توانایی های خود برای مقابلة مؤثر با مشكلات و مسائل زندگی روزمرة خود بهره گیرد. روش حل مسئله شامل پنج مرحله به شرح زیر است:

  1. در مرحلة اول، به افراد كمك می شود كه مشكلات را بخشی از زندگی روزانه تلقی كنند و در مقابل مشكلات، تكانه ها و هیجان ها، خود را كنترل كنند.
  2. در مرحلة دوم، فرد باید مشكل را درك و آن را تعریف عملیاتی كند.
  3. در مرحلة سوم، از فرد خواسته می شود تا كلیة راه حل های بدیعی را كه به حل مشكل كمك می كنند مطرح سازد. در این مرحله قضاوتی در مورد راه حل های ارائه شده صورت نمی گیرد.
  4. در مرحلة چهارم، فرد هر راه حل را به طور جداگانه ارزیابی می كند و سپس عملی ترین و مناسب ترین راه حل را بر می گزیند.
  5. در مرحله پنجم، فرد به گونه ای مؤثر راه حل انتخاب شده را به كار می گیرد.

در این روش، درمانگر طی جلسه ای با حضور كلیة افراد خانواده، ابتدا از آنها می خواهد تا یكی از

مشكلات روزمرة خود را مطرح كنند. سپس به طور عملی چگونگی به كارگیری روش حل مسئله را به آنان آموزش می دهد. در اینجا مناسب است كه اعضای خانواده با تفكر واگرا و تفكر همگرا به زبان ساده آشنا شوند.

 

آموزش حل مسئله

گونه ساده ای از حل مسئله گروهی نیز در زیر ارائه شده است. این برنامه از چهار مرحله تشكیل شده است و به مداخله های حل مسئله در درمان فردی..........

.................

.......................

.....................................

..................................................

فایل های مرتبط ( 15 عدد انتخاب شده )
پکیج (پروتکل) درمانی حضور ذهن یا ذهن آگاهی مبنی بر کاهش استرس (MBSR)
پکیج (پروتکل) درمانی حضور ذهن یا ذهن آگاهی مبنی بر کاهش استرس  (MBSR)

پکیج (پروتکل) طرحواره درمانی
پکیج (پروتکل) طرحواره درمانی

پکیج (پروتکل) درمانی آموزشی مثبت اندیشی
پکیج (پروتکل) درمانی آموزشی مثبت اندیشی

پکیج (پروتکل) درمان شناختی-رفتاری (CBT)
پکیج (پروتکل) درمان شناختی-رفتاری (CBT)

پکیج (پروتکل) معنا درمانی گروهی
پکیج (پروتکل) معنا درمانی گروهی

پکیج (پروتکل) آموزشی درمانی تاب آوری
پکیج (پروتکل) آموزشی درمانی تاب آوری

پروتکل (پکیج) آموزش درمانی تنظیم هیجان
پروتکل (پکیج) آموزش درمانی تنظیم هیجان

پکیج (پروتکل) آموزشی درمانی مهارت های ارتباطی
پکیج (پروتکل) آموزشی درمانی مهارت های ارتباطی

پکیج (پروتکل) آموزشی درمانی هوش هیجانی
پکیج (پروتکل) آموزشی درمانی هوش هیجانی

پکیج (پروتکل) درمان مبتنی بر پذیرش و تعهد برای افسردگی
پکیج (پروتکل) درمان مبتنی بر پذیرش و تعهد برای افسردگی

پکیج (پروتکل) روان نمایشگری (سایکو درام)
پکیج (پروتکل) روان نمایشگری (سایکو درام)

پکیج (پروتکل) شناخت درمانی گروهی
پکیج (پروتکل) شناخت درمانی گروهی

پکیج (پروتکل) فرزند پروری مثبت
پکیج (پروتکل) فرزند پروری مثبت

پکیج (پروتکل) گروه درمانی به شیوه تحلیل وجودی
پکیج (پروتکل) گروه درمانی به شیوه تحلیل وجودی

پکیج (پروتکل) درمانی آموزشی مهارت های زندگی
پکیج (پروتکل) درمانی آموزشی مهارت های زندگی

دسترسی ها

بالا