بررسی وضعیت اقتصادی کشورهای آلمان و آمریکا در 25 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc
دسته بندی اقتصاد
بازدید ها 57
فرمت فایل doc
حجم فایل 17 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 25
قیمت: 4,000 تومان
بررسی وضعیت اقتصادی کشورهای آلمان و آمریکا

فروشنده فایل

کد کاربری 9237
کاربر

بررسی وضعیت اقتصادی کشورهای آلمان و آمریکا در 25 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc
مقدمه :


بعد از چندین دهه از پیشرفت ،اقتصاد آلمان با افت مواجه می شود. آلمانی ها رهبری قوی را در بخش های اصلی بازار جهان نشان داده اند. و از اشتغال ثابت و موقعیت اجتماعی برخوردار بودند. سال 1990 تغیری ایجاد شد. اقتصاد آلمان خیلی كمتر از دیگر كشورهای پیشرفت كرده است و موقعیت بازار كار به طرز چشمگیری باقی ماند. آلمالنی ها هنوز در زمینه های بازار سنتی ثابت قدم و قوی هستند. اما به موقعیت دیگر كشورها در بازسازی اقتصادی كه بر مبنای دانش باشد نبوده است به خصوص آمریكا خیلی بیشتر در عمق بخشیدن نیازهای جهانی سازی موفق بوده است . در مقایسه با آلمان ،اقتصاد آمریكا نسبت رشد بتالا و كاهش بیكاری در طی دهه پیش نشان داد. آمریكا نه تنها موقعیتش را در زمینه های زیادی در بازار جهانی بهبود بخشید بلكه قادر شد كهد روند بازار جهانی را تعیین كند و یكی از بهترین فروشنده ها در بخش های مختلف در نظام اقتصادی جدید شود.
هنگامی كه به دلایل پیشرفت آلمان در طی دهه گذشته می نگریم ،نه تنها از آمریكا ،بلكه از چندین كشور اروپایی دیگر هم عقب افتاده است كه این دلایلی آشكار است كه ما می تعوانیم به روشنی ببینیم . برای نمونه فشار زیاد جریان پیوند دوباره انعطاف پذیری بازار كار و مقدار زیاد كاغذ بازی بعضی از دلایل تحلیلی از موقعیت اقتصادی جدید نشان می دهد كه آلمان مشكلاتی در تغییر علاوه بر این دلایل ،تحلیلی از موقعیت اقتصادی بازار اقتصادی جدید نشان می دهد كه المان مشكلاتی در تغییر نظام اقتصادی از یك مشكل سنتی بر مبنای صنعت به مشكلی كه به داشتن مدرن و تحقیق و توسعه دست یافته است ،داشته است. یك توضیح برای این مشكلات در سیاست تكنولوژی برای كارخانه های كوچك و متوسط یافت می شود. در همه نظام های اقتصادی پیشرفته در طول دهه گذشته شركت های كوچك و متوسط نقشی را برای شكوفا كردن عقاید نو آوری شده و ایجاد شغل بدست آوردند.
سیاست نظام اقتصادی پیشرفته باید این نقش جدید و منافعی را كه این كارخانه ها در رشد و نوآوری دست آورده اند را تشخیص دهند. اما سیاست این حقیقت را باید تشخیص دهد كه كارخانه ها ی كوچك و متوسط نسبت به كارخانه های كوچك و متوسط نسبت دارند.
بعد از توضیح تغییرات كارخانه های كوچك و متوسط درگذشته و اهمیتش در اقتصاد پیشرفته ،من فاصله بین آمریكا و آلمان را بوسیله حقایق اقتصادی نشان می دهم. بعد از آن من نشان می دهم كه نه بازارهای سنتی و نه بازار سرمایه گذاری مخاطراه آمیز هیچكدام قادر نیستند تا سرمایه لازم را برای پروژه های تحقیق و پیشرفت بارینك بالا مخصوصا در بازارهای كوچك و متوسط فراهم كنند.
در گذشته آمریكا برنامه هایی را ایجاد كرد تا ورشكست شدن این بازار (صنف بازار ) را اصلاح كند . نوآوری كار كوچك و برنامه تحقیق و برنامه تكنولوژی پیشرفته نمونه های هستند كه نشان می دهد كه چطور دولت مركزی می تواند كمك كند. این برنامه ها با فراهم آوردن بودجه برای پروژه های كه بار سیك انجام می شوند قادر نیستند كه بودجه های خصوصی را به سمت خود جذب كنند.
اما هنوز ،منافع اجتماعی زیادی در آینده انتظار می رود كه به فعالیت های نو اوری شده آمریكا و به ثروت كشور كمك می كند. در مقایسه با ان سیاست رایج آلمان شكست و ضعف بازار مالی خصوصی را اصلاح نكردند . این نشان خواهد داد كه سیاست رایج درباره ی كارخانه های كوچك و متوسط با نیازهایش در تكنولوژی پیشرفته و زمینه های ریسك بالا همخوانی ندارد. برای اینكه بر مشكلات اقتصادی انها غلبه كند و هم در داخل و هم در خارج ،بخش های اقتصادی جدید به طوربین المللی موفق شود. سیاست آلمان ممكن است منافع خود را با نگاه كردن به نمونه های آمریكا بدست آورد . نتیجه گیری از این مقاله این است كه لازم است برای بررسی كردن و اینكه چه حدی از درخواست هدف ها و عقیده های برنامه آمریكا درباره ی نو آوری های پررسیك ممكن است برای اقتصاد آلمان در برگرداندن آن به موقعیت قبلیش در بازار جهانی و افزایش رشد و ثروت بلند مدت مفید باشد.
اثرات جهانی سازی كردن كارخانه های كوچك و متوسط در امریكا و المان
یك اثر جهانی سازی این بوده است كه این امكان بوجود می اید كه كارخانه هایی كه شعاع جغرافیایی بزرگ دارند. و به اندازه كافی قوی و نیرومند هستند بتوانند در سراسر جهان كار كنند . در دسترس بودن اطلاعات جدید و تكنولوژی های ارتباط بهبود حمل و نقل بنیادی سرمایه انسان به خوبی شرایط تولید دیگر در تعدادی از كشورهای پیشرفته است . علاوه بر این در دسترس بودن این عوامل مصرف شده با هزینه كمتر در جهان صنعتی شده این امكان را بوجود اورد به تغییر دادن مكان تولید و بازار به مناطقی مثل اسیا و آمریكای جنوبی كمتر شدن ارتباط بین كشورهای اروپای غربی و سوسیانیست قبلی این پیشرفت را از بین بردند.
در آمریكا در اواخر دهه 1970 فرصت استفاده كردن از منابع نسبی بیرون كشور بوجود آمد اما افزایش رقابت كارخانه های مخصوصا كارخانه های تولید كننده بزرگ را مجبور كرد. اگر می خواهند موقعیت بازاری خود را افزایش و نگه دارنده مكان خود را تغییر دهند. این به كاهش دسترس بودن كار در شركت های بزرگ و تقریبا از دست دادن 43 میلیون كار بین 1995 تا 1979 منتج می شود.
توجه كردن به سیاست اقتصاد در امریكا روی بازارهای كوچك ومتوسط تاثیر می گذارد . در اواخر دهه 70 و اوایل دهه 80 بازارهای كوچك و بزرگ در این زمان قادر نبودند تا فاصله كاری كه بوسیله كارخانه های بزرگ ایجاد شده بود را پر كنند.

فایل های مرتبط ( 0 عدد انتخاب شده )
فایلی پیدا نگردید

دسترسی ها

بالا