مقاله بررسی اشتغال زایی بخش مسكن
مقاله بررسی اشتغال زایی بخش مسكن در 16 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc
دسته بندی اقتصاد
بازدید ها 41
فرمت فایل doc
حجم فایل 24 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 16
قیمت: 4,500 تومان
مقاله بررسی اشتغال زایی بخش مسكن

فروشنده فایل

کد کاربری 9237
کاربر

مقاله بررسی اشتغال زایی بخش مسكن در 16 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc
چكیده


مسكن به عنوان یك كالای مصرفی بادوام فارغ از اینكه در كدام مرحله از نیازهای بشری قرار گیرد از اهمیت والایی برخوردار است و به دلیل ماهیت چندی بعدی‌اش دارای كاردكردهای متنوع اقتصادی، اجتماعی، فرهگی و روانی است. در حال حاضر كمبود مسكن مناسب و متناسب با درآمد اكثریت افراد جامعه یكی از مسایل و مشكلات كشور می‌باشد كه پس از حدد جهار دهه برنامه‌ریزی و سیاستگذاری مرتفع نشده است.
بروز بیكاری و فقدان شغل در میان موج جمعیت كشور نیز یكی دیگر از معضلات و مشكلات شاخص اقتصاد كنونی كشور به ویژه در استان‌های بزرگ و مهم می‌باشد و این مطلب به وضوح ثابت شده است كه بیكاری بجز آثار اقتصادی دارای تبعات اجتماعی ـ فرهنگی ناگواری است كه سلامت جامعه را تحت الشعاع قرار می‌دهد بطوریكه توجه ویژه‌نامه سوم توسعه اقتصادی نیز به ایجاد اشتغال معطوف گردیده است.
براین اساس و با در نظر گرفتن ویژگی‌ها و قابلیت‌های بخش ساختمان و مسكن و اینكه نمی‌توان مسكن را به صورتی منفك از تولید و دیگر خدمات جمعیتی مطرح ساخت انتظار می‌رود سرمایه‌گذاری در امر مسكن نه تنها مشكل كمبود آنرا بسامان سازد بلكه این توانایی را خواهد داشت تا بطور همزمان تعداد قابل توجهی فرصت شغلی برای طیف گسترده‌ای از نیروی كار در سایر بخش‌ها ایجاد نماید.
در این راستا با بكارگیری جدول داده ـ ستانده و آمارهای اشتغال استان اصفهان به بررسی اهمیت و میزان اشتغال‌زایی بخش‌های مختلف اقتصادی این استان با تأكید بر بخش ساختمان و مسكن پرداخته شد. همچنین با محاسبه برخی شاخص‌های قابل استخراج از این جدول به تأثیر فعالیت‌های اقتصادی در توسعه استان می‌توان دست یافت.

فایل های مرتبط ( 2 عدد انتخاب شده )
بررسی وضعیت اقتصادی کشورهای آلمان و آمریکا
بررسی وضعیت اقتصادی کشورهای آلمان و آمریکا

مقاله بررسی اثر مخارج بهداشتی بر رشد اقتصادی
مقاله بررسی اثر مخارج بهداشتی بر رشد اقتصادی

دسترسی ها

بالا