بررسی ارائه طرح های خلاق و ایده های نو در آموزش شیمی در 15 صفحه ورد قابل ویرایش
دسته بندی شیمی
بازدید ها 80
فرمت فایل doc
حجم فایل 14 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 15
قیمت: 3,700 تومان
بررسی ارائه طرح های خلاق و ایده های نو در آموزش شیمی

فروشنده فایل

کد کاربری 9206
کاربر

بررسی ارائه طرح های خلاق و ایده های نو در آموزش شیمی در 15 صفحه ورد قابل ویرایش


فهرست

چكیده

مقدمه

روش های تدریس فعال

توضیح دادن در دبیرستان

نقشه‌ی مفهومی

سطوح مختلف یادگیری و طرح پرسش های استاندارد

ارائه تكلیف دانش آموزی

آموزش شیمی به صورت انفرادی و گروهی

پیشنهاد

واژگان كلیدی

فهرست منابع


چكیده

زندگی بدون یادگیری و آموزش، همچون مردابی در حال تقلیل و فساد است. از زمانی كه آموزش و یاددادن شروع شد، نحوه انجام دادن این فعالیت یعنی چگونگی آموختن و روش های تدریس مورد توجه دست اندركاران قرار گرفت.

در مسیر تاریخ، فنون، مهارت های گوناگون در زمینه روش های تدریس، تولید و ارائه شده است و روش های تدریس جزو مهارت های فنی و حرفه ای معلمان محسوب می شود و هنر معلم در كیفیت انتقال و اجرای آنهاست.

در این تحقیق  انواع روش های تدریس فعال كه بتواند یادگیری مؤثر و اكتشافی ایجاد كند و همچنین فعالیت های دانش آموز را تقویت كند ارائه شده تا معلم بتواند با ابتكارات و نوآوری های خود در تدریس خود از روش علمی استفاده كند.

یادگیری دارای سطوح مختلفی است كه شامل به خاطر سپردن- درك و فهم- كاربرد- تجزیه و تحلیل- تركیب و نوآوری و داوری و ارزشیابی است. معلم با آگاهی از این سطوح باید تدریس فعال و دو سویه انجام دهد. همچنین در طرح پرسش های امتحانی از تمامی این سطوح سئوالات طرح نماید تا دانش آموز بتواند مطالب آموخته شده را عمیق تر درك نموده و خود نیز فعالیت علمی انجام دهد و همچنین از نمره خود احساس رضایت و تلاش بیشتر داشته باشد به بیان دیگر نمره وسیله ای شوق انگیز باشد نه برای شلاق زدن برای اینكه دانش آموزان به طور عملی فعال شوند باید كلاس را گروه بندی كرد طبق تحقیقات انجام شده فقط گروه های 3 تا4 نفره كارآیی لازم را دارند و چون دانش آموزان از نظر ویژگی های عاطفی و درسی متفاوتند بهتر است كار گروه بندی با توجه به علایق و سطح درسی شان انجام شود تا همه‌ی افراد گروه فعال و مسئول باشند.

تكلیف مناسب حلقه اتصال و انتقال آموخته های كلاس به فضای خارج از كلاس است اما باید دانست تمرین وسیله ای برای یادگیری نیست بلكه عاملی برای ایجاد مهارت است و باید در انتخاب تكلیف و تمرین به دانش آموز دقت و توجه خاص داشت.


فایل های مرتبط ( 0 عدد انتخاب شده )
فایلی پیدا نگردید

دسترسی ها

بالا